למידע נוסף חייגו:03-7943378

דור המייסדים

חברת דלת יוד שין הוקמה בשנת 1971 ונקראת על שם מייסדיה –
דני דניאל ז"ל, זאב יפה, יצחק שני, אליהם הצטרף אלי אשד.

סרטון המייסדים.7:03דקות

יצחק שני

יצחק החל דרכו בעולם הפנימיות כמדריך בפנימיית "אלוני יצחק". כבר בגיל 25 התמנה למנהל פנימיית "אורים" בקריית טבעון. ב 1971 יזם את הקמת הפנימיות וקידם את הרעיון יחד עם שותפיו, דני דניאל ז"ל , זאב יפה ואלי אשד. יצחק פעל משך שנים רבות בטיפוח ודאגה לילדים ונוער בסיכון, ניהל ופיתח משך למעלה מ 40 שנה מסגרות בחינוך החוץ ביתי

קרא עוד

דני דניאל 1943-2015 – שביל חייו

דני אהב אנשים וראה את הטוב בכולם. במבטו הוא ידע לגעת ובחכמתו הוא ידע למצוא את הדרך לכל אחד. התחנך בכפר הנוער "ניצנים". למד הוראה בבית רוטנברג, חיפה. ערך המשפחה היה עבור דני ערך עליון ועמד בבסיס החינוך שקיבל והעניק למשפחתו. דני התחיל את דרכו המקצועית בחינוך בפנימיית "אורים" כמדריך ותוך זמן קצר מונה למנהל הפנימייה.

קרא עוד

אליהו (אלי) אשד

אלי, מחלוצי מנהלי בתי האבות בישראל, רואה חשבון במקצועו, סיים ב- 1980 קורס ניהול בתי אבות באוניברסיטת חיפה. עוסק מזה 30 שנה בייזום, הקמה וניהול של בתי אבות בצפון הארץ: בתי אבות לעצמאים ותשושים, בתי אבות משולבים, בתי חולים סיעודיים ומרכז גריאטרי מקיף לחולים סיעודיים, מורכבים, נפרולוגים.

קרא עוד

היסטוריה

חברת דלת יוד שין הוקמה בשנת 1971 ונקראת על שם מייסדיה- דני דניאל ז"ל, זאב יפה, יצחק שני, אליהם הצטרף אלי אשד.

למייסדי דלת יוד שין מגוון שירותים ובהם: בתי אבות, הוסטלים עבור בוגרים עם מחלות נפש, מפעל לתעסוקה מוגנת, פנימיות לילדים ונוער בסיכון ובתי ספר לחינוך מיוחד.

שני ודניאל ז"ל האמינו כי " אם אדם או ילד לא צועד בשורה אחת עם חבריו סימן שהוא צועד לקולו של תוף אחר". הם סברו כי יש להאזין לקולו של אותו תוף ולהתאים את החינוך והטיפול לצרכיו של הילד.

יצחק שני ו- דני דניאל ז"ל התמקדו בפיתוח תחום בתי הספר והפנימיות, מתוך הניסיון המקצועי שצברו כאנשי חינוך. חזונם היה להקים פנימיות בהם יוכלו לבטא את ערכיהם בנוגע לחינוך ילדים ואת תפיסת עולמם בנוגע למרחבים הפיזיים שיש לספק לחניכים. בעיני רוחם הם ראו מקום עם מרחבים כלליים מטופחים, ירוקים, פורחים, ומרחבים אישיים הכוללים חדרי ילדים המעוצבים במיטב הריהוט העדכני כשלכל ילד פינה אישית בה הוא יכול להניח תמונה, יצירה, ספר וליהנות מתחושת שייכות.

עד מהרה הפך החלום למציאות.

דניאל ושני הקימו מסגרות חוץ ביתיות ובית ספריות בזו אחר זו תוך שיתוף פעולה הדוק בתכנון וביישום עם משרד הרווחה ומשרד החינוך, מתוך הצרכים שעלו בקהילה.

יצחק שני ו- דני דניאל ז"ל היו למעשה חלוצים במתן שירות לאוכלוסיות מורכבות, אשר לא מצאו את מקומם במסגרות הקיימות. הם הובילו שינוי בתפיסת העולם של הטיפול החוץ ביתי. שני ודניאל ז"ל האמינו כי " אם אדם\ילד לא צועד בשורה אחת עם חבריו סימן שהוא צועד לקולו של תוף אחר". הם סברו כי יש להאזין לקולו של אותו תוף ולהתאים את החינוך והטיפול לצרכיו של הילד. מכאן, קצרה הייתה הדרך לרעיון של תפירת חליפה אישית, אשר תתייחס לצרכים הייחודיים של כול חניך : לימודיים, חברתיים, רגשיים, בריאותיים ומשפחתיים. הם יצרו מארג עשיר של פנימיות ובתי ספר המספקים מגוון מענים, מאוחדים בתפיסה המקצועית ובמערכת הערכים המנחה אותם. בד בבד, לכול מסגרת צבע וגוון ייחודי, וחופש פעולה ויצירה.

כיום במערך דלת יוד שין שש פנימיות לילדים ובני נוער ושלושה בתי ספר לחינוך מיוחד. מערך הפנימיות ובתי הספר של דלת יוד שין משקף את החזון ואת התפיסה המקצועית של מתן רצף שירותים הנכונים לתת מענה למגוון רחב של ילדים ובני נוער, שירות איכותי, אינטגרטיבי, והוליסטי.

דניאל ז"ל ושני, הגו את הרעיון להקים בתי ספר לחינוך מיוחד בסמיכות לפנימיות אשר ייתנו מענה לאוכלוסיית חניכים זו. בכך ייצרו רצף של חינוך-טיפול בין בתי הספר לבין הפנימיות.

בשנת 1971 הוקמה מסגרת חוץ ביתית ראשונה של דלת יוד שין – פנימיית רננים. היוזמה להקמת פנימייה זכתה להתלהבות ולשיתוף פעולה מלא מצד המועצה המקומית. מאז ועד היום ראשי המועצה ממשיכים לראות בפנימיית רננים ובבית ספר רננים, כחלק בלתי נפרד מהישוב ומהקהילה.
רננים הייתה הפנימייה הראשונה שהובילה יחידה פוסט אשפוזית עבור ילדים עם קשיים נפשיים, אשר היו מאושפזים במחלקות פסיכיאטריות. כיום רננים היא מהפנימיות המובילות בארץ במתן מענים לילדים ולבני נוער אלו.

בית ספר רננים- בית ספר לחינוך מיוחד, הוקם בד בבד עם הפנימייה, על מנת לספק מעטפת הוליסטית לחניכים. בית הספר והפנימייה פועלים יחד תוך עבודה מתואמת ומסונכרנת על המטרות הלימודיות, חברתיות, רגשיות והתנהגותיות של הילד. רוב תלמידי בית ספר רננים, הינם חניכי פנימיית רננים ופנימיות אחרות של ד.י.ש . מגיעים אליו גם חניכי פנימיות אחרות באזור ותלמידים אקסטרניים המגיעים מביתם.
בשנים האחרונות צמח בית ספר רננים, הוקמה בו חטיבת ביניים ונפתחה מגמת מלונאות. הבוגרים נגשים לבחינות בגרות במגוון מקצועות.
בשנת 19722 הוקמה פנימיית בית טף בלב המושבה פרדס חנה. מתוך תפיסה שהפנימייה היא חלק מקהילה, החניכים לומדים במוסדותיה ומשתייכים למושבה.
בית טף חרתה על דיגלה את השילוב בקהילה ואת קידומם הלימודי והאישי של חניכיה תוך שהיא מספקת להם אקלים לצליחת אתגרים ולהתקדמות אל עבר מצוינות.
פנימיית ארזים הוקמה בשנת 19733, במושב שדה יצחק. שני ודניאל האמינו כי סביבה כפרית, סביבה של טבע וחיבור לאדמה, עשויה לתרום לתחושת רווחה נפשית ופיזית של החניכים. בעיני רוחם ראו את החניכים מעורים בחיי המושב ומשולבים בקהילה בה הם פועלים.
פנימיית ארזים הינה אחת מבין הפנימיות הראשונות בארץ אשר חרתה על דיגלה את ביסוס הקשר עם ההורים כערך מרכזי בעבודתה. גישת השותפות עם הורים ושימור הלכידות המשפחתית מבוססת ומוטמעת היטב בעבודת הפנימייה.בשנת 1976 הוקמה פנימיית נווה הדר, בלב מושב חבצלת השרון, אשר בקרבתו חופי ים קסומים. סביבה כפרית המשרה רוגע, שלווה והשתייכות החניכים לקהילה קטנה ואינטימית.
בתחילת הדרך הייתה נווה הדר פנימייה טיפולית, עם השנים הרחיבה שירותיה והקימה יחידה פוסט אשפוזית לילדים שהיו מאושפזים במחלקות פסיכיאטריות. בנוסף, לפני שלוש שנים התרחבה הפנימייה והפכה בהדרגה מפנימייה המטפלת בילדים לפנימייה המטפלת גם במתבגרים. זאת על פי בקשת ההורים והחניכים להמשיך את התחנכותם בפנימייה כעדיפות על פני מעבר למסגרת אחרת.

בית ספר נווה הדר, בית ספר לחינוך מיוחד, הוקם אף הוא בשנת 1976 יחד עם הקמת הפנימייה. בית הספר מיועד לתלמידים מכיתה א-ט' ופועל על פי גישה מעצבת ומקדמת עם דגש על הקניית מיומנויות חברתיות, רגשיות, התנהגותיות ולימודיות. כמו כן תכניות המקדמות ערכים של כבוד האדם, סובלנות, שוויון, צדק, זהות ושייכות. תכנית הלימודים אישית ( תל"א) נבנית על פי רמתו של הילד והקצב שלו. הפנימייה ובית הספר חוברים יחד למטרות הללו ופועלים יחד ולחוד על מנת להשיגם.

"נווה אלישיב" הוקמה בשנת 1994. זוהי מסגרת יוצאת דופן בנוף של מסגרות חוץ ביתיות, מודל ייחודי בארץ ובעולם. המסגרת מבוססת על שילוב של מודל קהילת משפחות "מאמנות לחיים" עם מודל פנימייתי. שורשי המודל נטועים עמוק בצביון מושב נווה אלישיב. המושב נוסד ב 1933 ע"י עולי תימן, בראשית דרכו היה מושב דתי. מספר משפחות ראו באומנה מצווה דתית ולפיכך פתחו את ביתן וליבן לכ-14 חניכים שלמדו ב"מפתן אלישיב".
בשנת 19944 פנה משרד הרווחה להנהלת דלת יוד שין על מנת לבחון את המסגרת ולהציג מודל עבודה מקצועי להפעלתה. יחד עם משרד הרווחה נבנה מודל שהינו הבסיס למודל שאנו עובדים לאורו עד היום. המודל המקצועי הלך והתפתח. עם השנים פנו משפחות נוספות מהיישוב בבקשה לקבל על עצמן אחריות ולצרף נערים למשפחתם. במקביל, הייתה עליה בהפניות נערים וגם נערות למסגרת. בשנת 2012 הורחב המודל למשפחות במושב אליכין.כיום במסגרת 60 נערות ונערים (בגילאים 12-18), מתגוררים בבתי משפחות "מאמנות לחיים" במושב "אלישיב" ובמושב "אליכין", משתייכים לקהילה קטנה ואינטימית ולקבוצת מתבגרים וחיים חברתיים פעילים.

פנימיית בית הבוגר הוקמה בשנת 2001 , כמסגרת המשך לנערים מפנימיית נווה הדר השייכת אף היא למערך הפנימיות דלת יוד שין. בעיני רוחם ראו יצחק שני ודני דניאל ז"ל, מסגרת קטנה ואינטימית, "פנימיית בוטיק". מסגרת המקנה לחניכיה ערכים של אחריות אישית וחברתית, טיפול אישי אינטנסיבי וחינוך דרך הצבת מטרות ויעדים אישיים ומערכתיים.
בתחילת הדרך היו בבית הבוגר 200 נערים, הפנימייה הייתה ממוקמת בווילה בתוך שכונת מגורים בעין התכלת בנתניה. לאור הפניות הרבות לקליטת נערים נוספים, הוחלט להרחיב את הפנימייה. בשנת 2012 עברה הפנימייה מנתניה למתחם נפרד בכפר הנוער "נווה הדסה" . כיום מונה הפנימייה כ-50 חניכים הלומדים במגוון בתי ספר בקהילה.

בית ספר אדנים- הוקם בשנת 2006 , על מנת לתת מענה לימודי לחניכים פוסט אשפוזיים מפנימיית רננים. בית הספר מיועד לתלמידים מכיתה א'-יב'. בתחילת הדרך נפתחו 5 כיתות לימוד. מאז, בכול שנה בית הספר הולך וגדל ומספק מענה גם לחניכים מנווה הדר, פנימיות אחרות באזור ולתלמידים אקסטרניים. בנוסף לתכניות הלימוד הפורמאליות, מטפח בית הספר בקרב חניכיו תחושת יכולת והצלחה באמצעות תכניות יצירתיות וחדשניות. בית הספר זכה בפרס הצטיינות על גילויי יוזמה, יצירתיות והישגים הראויים לשבח.
במרץ 2014, דני דניאל ז"ל נפטר לאחר התמודדות עם מחלת הסרטן. יצחק שני פרש בגיל 822. הם ממשיכים לשמש השראה ותמיכה לדור ההמשך.
כיום רשת דלת יוד שין מנוהלת ע"י נשים בעלות עצמה וחשיבה יצירתית והן מכניסות רוח חדשנית לארגון. ענבל דניאל, ביתו של דני דניאל ז"ל, מנהלת את תחום הפנימיות ובתי הספר, הילה אסף ביתו של יצחק שני, משמשת כמנהלת משאבי אנוש של הרשת, יעל הרשטיק ביתו של אלי אשד מנהלת את תחום בתי האבות של רשת "נופים".

FEEDBACK

Description

Accessibility Statement

הצהרת נגישות: חברת דלת יוד שין בע"מ חברת דלת יוד שין בע"מ שמה לעצמה דגש להנגיש את השירותים הדיגיטליים שלה לאנשים עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים. האפשרויות השונות בכלי הנגישות: • ניווט מהיר בעזרת מקש TAB להפעלת כלי הנגישות ומלעבר לתוכן האתר • קורא מסך • ניווט באמצעות מקלדת • הקטנה והגדלת הפונט • ניגודיות מסך כהה • ניגודיות מסך בהירה • אפשרות לבחירת שפה • שינוי הגופן לקריא • הגדלת המסך • תאור נוסף לכל טקסט באתר – Tooltip • הדגשת לינקים בצבע רקע • הדגשת לינקים עם קן תחתון • עצירת אנימציות והתנהגויות אוטומטיות • הגדלה סמן עכבר בצבע שחור • הגדלה סמן עכבר בצבע לבן • בחירת שפה • איפוס הגדרות • שליחת משוב • הצהרת נגישות חברת דלת יוד שין בע"מ עושה שימוש בתוסף נגישות Accessibility core Ui שנותן פתרונות הנגשה לאתרים ולמוצרים דיגיטליים וכפוף להנחיות הנגשת תכני אתרי אינטרנט WCAG) 2.0) ולדרישות החוק ברמה של AA בניסיון להביא את המוצרים הדיגיטליים בשוק לנגישות מלאה. בנוסף באתר זה נעשתה קוסטימזציה בקוד ומבנה האתר לפי חוקי W3C להנגשה מלאה. האחריות משפטית בכל נושא הנגשת האתר ושימוש בכלי הנגישות Accessibility core באתר והנגשת תכני האתר באחריות חברת דלת יוד שין בע"מ בלבד. חברת דלת יוד שין ממשיכה במאמץ להנגיש את המוצרים הדיגיטליים ומודעות לאפשרות שישנם רכיבים שעדיין אינם נגישים בצורה מושלמת ותשמח לשמוע את דעתכם על חווית הגלישה באתר ושימוש בכלי הנגישות.

Call Now Button077-8039801