למידע נוסף חייגו:03-7943378

בית ספר נווה הדר

כתובת

שכונת עין התכלת בנתניה

הראה בגוגל מפות
טלפון

09-8840112

פקס

מנהל/ת

טל פלוטקין

שנת הקמה

1976

בית ספר נווה הדר, בית ספר לחינוך מיוחד, הוא מקום חם ואוהב , מיטיב ומקדם עבור תלמידיו.  בבית הספר תלמידים מכתות ג'-ט' המתאפיינים כבעלי הפרעות התנהגות. בית הספר קולט תלמידים המתחנכים בפנימיות  של ארגון אלאור וכן תלמידים אקסטרניים המגיעים מרשויות באזור בית הספר.

בית הספר ממוקם  בשכונה שקטה ושלווה בשכונת עין התכלת בנתניה.

על פי גישתנו, גוף, נפש ודעת שלובים זה בזה ומשפיעים זה על זה. על כן,  אנו פועלים לחזק את התלמידים שלנו  בתחום הלימודי, רגשי, חברתי, התנהגותי  ופיזיולוגי- בריאותי.

אנו פועלים לביסוס אקלים מיטבי כמצע להתקדמות בלימודים ולמתן תחושת מוגנות ושייכות של התלמידים לבית הספר.  צוות ההוראה משמש  "מבוגר משמעותי" עבור התלמידים, מהווה מודל לסמכות מיטיבה ולקשר המושתת על כבוד הדדי, סובלנות וסבלנות, הכלה, תמיכה ואמונה בתלמיד.

אנו רואים את בית הספר כ"חלון הזדמנויות", במסגרתו אנו מספקים לתלמידים כלים ואמצעים בכדי לשלבם בבתי ספר בחינוך הרגיל. בתוך כך אנו פועלים לצמצום פערים לימודיים, כמו גם בנייה וביסוס הכוחות הפנימיים והערך העצמי.

רוב תלמידי בית הספר הינם ילדים ונוער המתחנכים בפנימיית נווה הדר ובפנימיות נוספות של מערך ארגון אלאור. לפיכך מתרחבים תפקידיו של בית הספר, מטרותיו ודרכי עבודתו, ומכילים את  חייו של התלמיד בפנימייה. בית הספר והפנימייה פועלים מתוך ראייה רב ממדית והוליסטית, יחד ולחוד, על מנת לקדם את ילדיהם. בתוך כך, הפנימייה תומכת בפונקציות של בית הספר ובין הספר תומך בפונקציות של הפנימייה.

בית הספר מחולק לשתי שכבות:

כתות  ג'- ו' שיכבה צעירה

כתות ז'-ט' שכבה בוגרת

בבית הספר חדר הרגעות וכיתת מחשבה שניה. חדר הרגעות משמש כחדר המאפשר הפוגה זמנית מהלמידה ומפעילות במרחב בית הספר. מטרתו להרגיע את התלמיד לסייע לו להשיג וויסות רגשי ושליטה  עצמית ולהחזירו אל הכיתה אסוף ועם כוחות להמשך תפקוד מיטבי במהלך יום הלימודים.

לכיתת מחשבה שנייה נכנסים תלמידים יום לאחר שהתנהגו באופן חריג והנהלת בית הספר החליטה שכחלופה להשעיה הם יהיו בכיתת מחשבה שנייה. מטרת החדר לאפשר לתלמיד לעבור בעזרת צוות הכיתה תהליך רפלקטיבי על מעשיו תוך שימת דגש על נקודות חוזק שהיו באותו אירוע. התלמיד עובר תהליך של "מחשבה שנייה" במבט מפוקח על מעשיו ומקבל כלים להתמודדות באירוע דומה אם יקרה בעתיד

כמו כן בבית הספר ספרייה עשירה העומדת לרשות התלמידים. התלמידים נהנים מאוד להיכנס לספרייה המצוידת במגוון ספרים ובריהוט נעים, חם ומזמין. תלמידינו מדי שנה משתתפים בפרויקט הארצי "מצעד הספרים" ומגלים יצירתיות רבה ועניין רב בספרים.

במהלך שנה זו אנו שמים דגש על חזות בית הספר, טיפוחו ושמירה על מרחב אסתטי, מתוך אמונה שתלמיד הלומד בסביבה אסתטית ונעימה ישמור יותר על סביבתו וידאג לטפחה. בנוסף סביבה כזאת מפחיתה את עוצמת האלימות ובכך משפיעה לחיוב על האקלים הבית ספרי.

בית ספר נווה הדר יהווה מרחב בטוח עבור תלמידיו וקרקע להתקדמותם  ולהתפתחותם. בית הספר יסייע לתלמידיו להעפיל להישגים ולתפקוד מיטבי. בית הספר יספק תנאים, מיומנויות והזדמנויות כבסיס לבניית עתידם כאנשים הנושאים מבט אל האופק, מצוידים בכלים ובמשאבי התמודדות, משפיעים ותורמים לחברה ונתרמים ממנה. כול פעולותינו מתמקדות בתלמידים ובעתידינו כחברה ישראלית, בריאה ומתוקנת על מנת " להותיר לדורות הבאים עולם טוב מזה שמצאנו" ( ב.א. סטנלי)

בית הספר חרט על דגלו לאפשר לתלמידיו "חלון הזדמנויות" להשתלבות עתידית במערכת החינוך הרגילה וזאת על-ידי טיפוח וקידום התלמידים מבחינה התנהגותית, רגשית ולימודית.

אנו שוקדים על יצירת אקלים חינוכי ומיטבי המאפשר שיתוף פעולה, קבלה, מוגנות ומענה לצרכים אינדיבידואלים מגוונים של כל תלמיד ומבוגר כדי להביא לתחושת שייכות ומחויבות.

אנו מאמינים בדיאלוג עם ההורים וצוות פנימייה ופועלים ליצירת בסיס של שיתוף פעולה ואחריות משותפת בהשגת היעדים לקידום התלמידים.

בבית הספר תלמידים מכיתה ג'-ט'  הלומדים בכיתות של בין 6-10 תלמידים בכתה. בכל כיתה מחנכת וסייעת קבועות המלוות את התלמידים לאורך כל השבוע ואליהן מצטרפים מורים מקצועיים הנכנסים לשעה-שלוש בשבוע.

בית הספר מיועד לתלמידים בעלי הפרעות התנהגותיות ורגשיות העונים על קוד 55. מעבר למאפיינים הללו, לחלק מהתלמידים קשיי קשב וריכוז ולקויות למידה.

אנו נכונים  וערוכים לסייע לתלמידים להתמודד עם הקשיים שלהם ולפתח את החוזקות שלהם. עבודת בית הספר מלווה בצוות מקצועי הכולל: אנשי הוראה, מטפלים פרה-רפואיים, יועץ, עו"ס וייעוץ פסיכיאטרי לתלמידים, לצוות ולהורים. כולם פועלים על מנת לקדם את התלמיד למימוש היכולות והכישורים שלו ולפתח חוסן האישי.

ההפניה אלינו מחייבת החלטה של וועדת השמה המתקיימת ברשות המקומית במקום מגוריו של התלמיד, וכן עדכון השמת התלמיד במשבצת של הרשות המפנה.

בית ספר נווה הדר, בית ספר לחינוך מיוחד, הוקם בשנת 1976 פרי יוזמתם של דני דניאל ז"ל, יצחק שני, זאב יפה ואלי אשד. דניאל ושני התמקדו בפיתוח מערך פנימיות ובתי  ספר. חזונם היה להקים פנימיות ובתי ספר בהם יוכלו לבטא את ערכיהם בנוגע לחינוך הילדים ואת תפיסת עולמם בנוגע למענים ההוליסטיים שיש לספק להם.

בית ספר נווה הדר הוקם בד בבד ובתוך פנימיית נווה הדר, על מנת לספק מסגרת לימודית לחניכי הפנימייה. בכך נבנה רצף חינוכי-טיפולי בין הפנימייה לבית הספר  המשקף את החזון ואת התפיסה המקצועית בדבר מתן  שירות איכותי, אינטגרטיבי והוליסטי.

עם התרחבות אוכלוסיית בית הספר, עבר בית הספר למבנה אחר בשכונת עין התכלת בנתניה.

צוות בית הספר הינו המפתח לקידומם של התלמידים ולתחושת הרווחה שלהם במרחב הכיתתי והבית ספרי.

צוות  בית הספר כולל: מנהלת בית הספר, סגנית מנהלת- רכזת פדגוגית, יועץ, מנתחת התנהגות, רכזת מוגנות, עובדת סוציאלית, צוות הוראה; מחנכים, סייעות פדגוגיות ומורים מקצועיים. צוות ההוראה  כולו בעל הכשרה בחינוך המיוחד.

נוסף אליהם, בבית הספר צוות פרה רפואי בהם: תרפיסטים באומנות, דרמה, תנועה וביבליותרפיה. כמו כן, מערך מתנדבים ובהם צעירים בשנת שירות של תנועת מכבי צעיר המגיעים באופן קבוע לבית הספר.

בבית הספר פסיכיאטר המספק יעוץ והדרכה לתלמידים , לצוות ולהורים.

בצוות המנהלה, מזכירה ואב בית.

בבית הספר צוות מוביל בו משתתפים: רכזת פדגוגית, רכזי תחומים ( רכזת חינוך לשוני, מתמטיקה, חינוך חברתי, מחשבים,  זה"ב, יועץ בית הספר, רכז מניעת סמים ואלכוהול, רכז בטחון, רכזת אקלים חינוכי מיטבי, רכזת מערך טיפול).  צוות זה שותף להתייעצות ,חשיבה ולבנייה וליישם מטרות בית הספר ויעדיו.. הצוות המוביל  משמש כשופר דו-כיווני, מייצג את הלך הרוח הבית ספרי, ומתקשר את המדיניות וכיווני הפעולה לצוות ולתלמידים.

תפקידו של הצוות החינוכי והטיפולי בבית הספר לאפשר התפתחות אישית, חברתית, ערכית וקוגניטיבית, בסביבה לימודית וחברתית מאפשרת ומוגנת.

אנו מקנים חשיבות להעצמתו ולפיתוחו המקצועי, חברתי ואישי של  צוות בית הספר, בהתייחסות לחזון בית הספר. חשוב לנו שצוות בית הספר ירכוש כלים וידע בתחום הפדגוגי, אך גם שיהיה מומחה לאוכלוסיית התלמידים שלו, מאפייניהם ודרכי חינוך וטיפול הולמים.

בית הספר שלנו הוא בית ספר לומד. אנו שוקדים על הרחבת הידע, התמקצעות והטמעה של תהלכי למידה, ערכים ומיומנויות.

במהלך השנה אנו מקיימים השתלמויות לצוות בתחומים שונים ובהם:

בניית שותפות עם הורים ועבודה מקדמת במשולש תלמיד- הורה- מורה.

מאפיינים של הפרעות התנהגות, קשיי שליטה וויסות רגשי , והקניית כלים ומיומנויות להכיל את התלמידים ולסייע להם.

ניתוח התנהגות- עקרונות המתודה ,דרכי היישום והערכה.

בתחום הפסיכיאטרי- הערכה ודרכי התערבות

השתלמות בית ספרית דרך פסגה-  שותפות הורים, מאפייני אוכלוסיית התלמידים וכלים לקידומם באופן מיטבי.

בנוסף אנו מספקים  מגוון רחב של מעגלי הכלה והדרכה פרטניים וקבוצתיים למורים ולסייעות הפדגוגיות.

לאורך השנה מעביר הצוות הטיפולי סדנאות אודות מתודות טיפול, על מנת לחבר את צוות ההוראה למשמעות הקשר הטיפולי.

מדריכים מחוזיים של משרד החינוך ללימודי מתמטיקה, חינוך לשוני ואנגלית מנחים את הצוות במתודות של הקניית ידע והתאמת דרכי ההוראה-למידה להנחיות משרד החינוך.

עבודת צוות, לכידות הצוות, שותפות ותמיכה הדדית, הם בראש מעייננו. לכן אנו מקיימים ישיבות צוות שתכליתן העברת מידע, חשיבה משותפת והטמעת תכניות. לצד זה,  ישיבות שתכליתן עבודה רגשית של הכלה, אוורור ופעילות שונות לגיבוש לצוות.

בית הספר פועל על פי תכניות הלימודים של משרד החינוך ומדיניותו. תכנית בית הספר נבנית מדי שנה ומבוססת על תכנון, פיתוח, הפעלה והערכה. נקודת המוצא שלנו  היא מיפוי ואיתור צרכים של התלמידים בתחום הלימודי, חברתי , התנהגותי ורגשי.

בהתאם לכך, אנו מעצבים רעיונות וקובעים מטרות ויעדים, כאשר המטרה המרכזית שלנו היא לקדם למידה משמעותיות ואיכותיות שתוביל להישגים,  למימוש ולמצוינות. בית הספר מדגיש ערכים הומאניים וערכי כבוד האדם. החינוך לערכים נכלל בכול תחומי הדעת והוא מהווה בסיס לעבודת בית הספר.

תכנית בית הספר

תכנית בית הספר פועלת בשלושה מעגלים בו זמנית: תכנית לימודים בית ספרית, תכנית לימודים כיתתית ותכנית לימודים אישית.

בתכנית העבודה של בית הספר מטרות ויעדים, אשר נבחרים מדי שנה על-ידי הצוות בהתאם ליעדי משרד החינוך.

מטרות בית הספר

קידום למידה משמעותית ועדכנית שתוביל להישגים לימודיים, למימוש עצמי ולמצוינות.

חיזוק החינוך לערכים יהודיים, ציוניים ודמוקרטיים ולערכי מורשת ייחודיים ברוח מגילת העצמאות

קידום תרבות ניהולית-ארגונית ואפקטיביות במערכת החינוך

חיזוק מעמד בעלי התפקידים בבית הספר כסוכני שינוי משמעותיים לקידום למידה משמעותית.

המשך התאמת ההוראה, תכניות הלימודים, סביבות למידה ומתווי הערכה והמדידה ללמידה משמעותית.

התאמה וניהול של תהליכי ההכשרה והפיתוח המקצועי לצוותי החינוך, לתמיכה בתכנית האסטרטגית לרבות אסטרטגיות למידה, הוראה דיפרנציאלית ורגשית.

טיפוח אקלים מיטבי לחיזוק החוסן והצמיחה האישית ( כפרטים וכקבוצה) ולקידום סובלנות והכלת האחר, יישום תכנית מערכתית לקידום אקלים מיטבי לצמצום אלימות והתנהגויות סיכון.

קידום תפיסה הוליסטית ורצף חינוכי סביב היממה ובין מגוון מסגרות החינוך וקידום שותפות הורים.

חיזוק המנהיגות החינוכית בבית הספר ופיתוח ההון האנושי.

המטרות והיעדים משולבים בכול תכניות העבודה של בתי הספר, של הכתה ושל התלמיד.

בבית הספר פועלת זו שנה שלישית תכנית אקלים חינוכי מיטבי (אח"מ), במסגרתה הועברו שאלונים לתלמידים ולצוות על מנת להטיב ולהכיר את האווירה בבית הספר, צרכי הצוות וצרכי התלמידים. ניתוח הממצאים הוביל לעבודה על שתי סוגיות עומק: חיזוק תחושת ההשתייכות של הצוות והתלמידים לבית הספר, חיזוק קשר בינאישי ויחסי קירבה בין צוות ההוראה לתלמיד , הפחתת גילויי אלימות בבית הספר.

כיתות הלימוד מכילות 6-10 תלמידים. צוות הכתה כולל: מחנכת וסייעת, מלווה על ידי יועץ , עובדת סוציאלית ותרפיסטים לטיפול רגשי בתלמידים ולהנחיית צוות.

אנו רואים את ההוראה ככלי דרכו רוכשים התלמידים מיומנויות אקדמיות וגם מרחיבים את ארגז כלים להתמודדות עם קשיים ואתגרים ולרכישת מיומנויות חברתיות.

התכנית הכתית נגזרת מתכנית למידה אישית של  כלל תלמידי הכתה, וכן מניתוח ממצאי שאלוני אח"מ ( אקלים חינוכי מיטבי), באמצעותם מזהים סוגיות ומגדירים מטרות כיתתיות כגון: שייכות, גיבוש, יחסי כבוד, יחסי קירבה, חרם כתתי ועוד.

מחנכת הכתה מקיימת שיחות אישיות  בתדירות קבועה עם התלמידים,  על מנת לחזק את הקשר האישי  בינה לבין התלמיד, לתמוך ולעודד אווירה של שיתוף ואמון.  השיח בין הצוות לתלמיד מושתת על פתיחות, קבלה וכבוד הדדי.

תכנית לימודית אישית קובעת את צרכיו  ההוליסטיים של התלמיד בתחומים שונים: לימודי, חברתי, רגשי, התנהגותי, פיזיולוגי- רפואי וכישורי חיים. המטרה של התכנית האישית לסייע לתלמיד להעפיל להישגים, לפתח כוחות ולהתמודד עם מגבלות וקשיים. התכנית מתבססת על תיאור מצבו הנוכחי של התלמיד, נבנית בשיתוף צוות רב מקצועי מבית הספר ומהפנימייה. המטרות והיעדים לעבודה נקבעים בהתאם להערכת תפקודו ורמתו הלימודית של התלמיד, תוך פירוט האמצעים, דרכי היישום וחלוקת האחריות למעקב ולביצוע. התכנית כוללת מטרות לימודיות, התנהגותיות, חברתיות ורגשיות, תוך התמקדות על חזקות  וכישורים. התכנית עוברת בקרה והערכה מחודשת באופן שוטף לאורך כל השנה ומשמש ככלי לעבודה עם התלמיד. בהתאם לשינויים החלים אצל התלמיד, משתנה התכנית  ומשתנים יעדיה. לאורך השנה מתקיימות שתי ישיבות תל"א בהן שותפים צוות הכתה, מורים מקצועיים, צוות טיפולי רגשי, מדריך ועו"ס לתלמידי הפנימיות. ההורים והתלמיד שותפים לתכנית שנקבעה ויכולים להביע את דעתם לגבי המטרות שנקבעו.

בית הספר פועל על פי גישה הומאנית-הוליסטית. על פי גישתנו, גוף, נפש ודעת שלובים זה בזה ומשפיעים זה על זה. על כן, אנו פועלים לחזק את התלמידים שלנו בתחום הלימודי, רגשי, חברתי  ופיזיולוגי- בריאותי. כמו כן אנו פועלים לחיזוק תחושת השייכות של התלמידים ושל הצוות אל בית הספר כמקור למוטיבציה ולתחושת רווחה.

אנו מאמינים כי ניתן לקדם כול תלמיד על אף קשייו ולהביא למימוש כוחותיו ויכולותיו. על כן אנו סוללים דרכים שיובילו כול תלמיד לתפקוד מיטבי, בהתאם לקצב האישי ועל פי הכלים המתאימים לו.

יסודות העבודה שלנו

אקלים של צמיחה: אקלים מיטבי בבית הספר הוא מפתח לצמיחתם ולקידומם של התלמידים ושל הצוות כאחד. בית הספר שוקד על יצירת אווירה של רגיעה, קבלה ומוגנות. אנו מקנים חשיבות לביסוס תחושת שייכות כחלק מחוויה מעצימה המבוססת על אמון,  תמיכה, שיתוף, אכפתיות ודאגה אישית לתלמיד ולצרכיו. אנו מעודדים את התלמידים להגיע להישגים לימודיים ופותחים בפניהם אפשרות להשתלב בחינוך הרגיל.  כמו כן, מקנים להם מיומנויות לניהול קונפליקטים ולתקשורת אפקטיבית עם חבריהם וסביבתם.

פיתוח צוות: צוות ההוראה הינו משאב מרכזי של בית הספר. לפיכך אנו פועלים להתמקצעות הצוות, להעצמתו ולבניית חוויה של "מבוגר משמעותי".

בנינו מערך מגוון של הדרכה פרטנית וקבוצתית והשתלמויות, המשמשים להכוונה, עיבוד,  הכלה והקניית כלים ומיומנויות, כך שהצוות יהיה מקצועי ומיומן הן בתכנים הפדגוגיים והן במומחיותו לאוכלוסיית היעד של בית הספר.

אינטגרציה בית ספר פנימייה: רוב תלמידי בתי הספר הינם חניכי פנימיית "נווה הדר " ופנימיית "בית הבוגר" השייכים אף הם למערך מסגרות ארגון אלאור. בית הספר והפנימיות פועלים יחד מתוך ראייה הוליסטית של התלמיד, תוך עבודה מסונכרנת ומותאמת על המטרות הלימודיות, חברתיות, רגשיות והתנהגותיות. שיתוף הפעולה בין המערכות הוא על בסיס יומיומי. יחד בית הספר והפנימייה בונים תכניות אישיות ומערכתיות על מנת לקדם את הילד בכול מישורי חייו.

שותפות עם הורים: אנו מאמינים כי בזכות שיתוף פעולה הדוק בין ההורים לבית הספר נוכל לסייע לתלמיד להתקדם בהתאם ליכולותיו. לכן בחרנו בנושא זה כאחד  מיעדי בית הספר. בנוסף לשני ימי הורים המתקיימים מדי שנה, אנו מעדכנים את ההורים באופן שוטף בהצלחותיו של התלמיד כמו גם בקשייו ובהתאם לצורך אנו מקיימים שיחות עם ההורים וצוות מקצועי חיצוני ובית ספרי מתוך מטרה לעזור לתלמיד להצליח ולהתקדם בכל התחומים.

יצירת מעטפת טיפולית ייחודית לכול תלמיד: בית ספר מספק לתלמידיו מגוון רחב של טיפולים פרטניים וקבוצתיים. בצוות המטפלים נמנים תרפיסטים באומנות, ביבליותרפיה דרמה ותנועה.

הטיפול באמצעים חווייתיים ויצירתיים,  מאפשר לחניכים לבטא את עולמם, לבנות ולחשוף כוחות.

בית הספר שוקד על פיתוח על תכניות העשרה, כלים ומתודות לשיפור הישגים לימודיים והתפקוד בכללותו. באמצעותם התלמידים רוכשים ביטחון עצמי, אוספים עוד ועוד חוויות של הצלחה, וזוכים במקור לגאווה בפני מוריהם, משפחתם וחבריהם.

ניתוח התנהגות: זהו כלי המוטמע בבית הספר מזה שנתיים, מלווה על ידי מנתחת התנהגות. בבסיס התכנית העצמת תלמידים והעלאת רמת האחריות האישית והחברתית של התלמידים, באמצעות עיצוב התנהגות, הפחתת התנהגויות לא רצויות לצד חיזוק התנהגויות רצויות וחיוביות. התכנית מבוססת על חיזוקים חיוביים והצבת יעדים כיתתיים ואישיים. באופן זה בית הספר פועל על פי אותה גישה ושפה אחידה. לתכנית מדדים וחתירה לתוצאות.

תכנית מ.ג.ן: התכנית מיועדת לפתח את תחושת המוגנות בבית הספר, בהתבסס על שלושה צירים מרכזיים: מרחב לדיאלוג, גבולות ונוכחות. הרגשת המוגנות בבית הספר נרקמת למעשה מתוך הצבת גבולות, תשתית של מרחב המאפשר דיאלוג ונוכחות מבוגר משמעותי. שילוב של שלושת המרכיבים יוצר מודל מ.ג.ן לקידום אקלים בטוח ולצמצום אלימות.

פרויקט בני מצווה: אנו מקנים ערך לגיל מצווה כמסמל למעבר מילדות לבגרות. בתוך כך, מקיימים לאורך שנת המצווה פעילויות שונות ובהם פעילות התנדבותית בבית הקשיש , חיבור לשורשי היהדות, ביקור בבית הכנסת ועוד.

חוג צופי ים: בית הספר שתי כתות המשתתפות בחוג צופי ים מטעם מחלקת הספורט של  עיריית נתניה. תנועת צופי ים מתמקדת בשיט ובפעילות מים כהזדמנות להקנות  ערכים, כישורים ומיומנויות. באמצעים הללו התלמידים שלנו מחזקים  ביטחונם העצמי,  את הכושר הפיזי שלהם. רוכשים מיומנויות של חתירה ושיט, מיומנויות של עבודה בצוות ועזרה לזולת.

של"ח וידיעת הארץ: תכנית של"ח ( שדה, לאום, חברה) משלבת בין לימודים בכתה לטיולים ולסיורי שטח, ועוסקת במשולב בחינוך, סביבתי לאומי וחברתי, תוך חיזוק הקשר בין התלמיד לארץ ולמולדת וגיבוש זהות אישית וחברתית.

מניעת שימוש בסמים ואלכוהול: בית הספר שם את הנושא על סדר יומו , על מנת להגביר את מודעות התלמידים לסכנות הטמונות בסמים ואלכוהול ופועל לחנך את תלמידים כיצד להימנע מהסכנות הללו.

הנהגה ירוקה: בשלוש השנים האחרונות, הוקמה הנהגה ירוקה המלווה על ידי שתי מורות ומדריך חיצוני מטעם הרשת הירוקה בנתניה. התלמידים נפגשים אחת לשבוע, פועלים למען שיפור איכות הסביבה בבית הספר ומשתתפים בימי שיא עם תלמידים מבתי ספר אחרים בנתניה.

סל תרבות וטיולים: תלמידי בית הספר יוצאים להצגות, סיורים וטיולים כאשר קיים קשר בין המקומות והתכנים לבין תוכנית הלימודים. השנה תלמידי בית הספר יזכו לצאת לטיול בין שלושה ימים לכפר נהר הירדן.

יום "שישי האחר": אחת לשבועיים בימי שישי צוות בית הספר מעבר לתלמידים פעילויות חוויתיות מגוונות ומהנות (סדנאות בישול ואפייה, סדנאות יצירה, פעילויות תחרותיות מאתגרות, צפייה בסרטים ועוד…)

בית הספר נוטל חלק בתחרויות בטורנירים מול בתי ספר אחרים ביישוב.

בית ספר רואה חשיבות רבה ביצירת שותפויות וקשרי קהילה, כמודל לעשייה ונתינה דו כווני, הזדמנות להרחבת האופקים ולביסוס תחושת השייכות לקהילה ולחברה. אנו מקדמים תקשורת אפקטיבית עם הגורמים המעורבים בחיי הילד, משלבים תלמידים בפרויקטים חברתיים, ובפעילויות משותפות עם תלמידים מבתי ספר אחרים בנתניה למשל, מבצע "הקש בדלת" בו פעלו כצוות תלמידי בית ספר הספר ותלמידי בתי ספר אחרים מהיישוב.

חברי תנועת "מכבי צעיר" מעורבים בבית הספר ומדגישים בפעילותם את השימוש בספורט כאמצעי חינוכי –ערכי.

בבית הספר פונקציה של מוביל תחום למניעת סמים ואלכוהול. במסגרת זו מתקיימים סדנאות ומערכי הסברה וחינוך יחד עם לתלמידים מבתי ספר אחרים, בכך אנו מקדמים קשר בין התלמידים שלנו לבני גילם.

התלמידים שלנו מתנדבים  בבית הקשיש הסמוך לבית הספר במסגרת פרויקט בני מצווה. פעילות זו מחזקת את הערך העצמי של התלמיד ואת ערך הנתינה והכבוד לזולת.

טל פלוטקין מנהל בי"ס נווה הדר, אב לשניים.

בעל ניסיון מגוון בתחום החינוך . בעל תואר שני במנהל ומנהיגות בחינוך מאוניברסיטת תל אביב. מורה לאזרחות בהכשרתו ומגיע אלינו לאחר שניהל ביד רמה את הפנימייה בכפר הנוער קרית יערים. " זו זכות גדולה בשבילי להיכנס לתפקיד , אני רואה בכך שליחות אמיתית ואחריות גדולה.

אני מצפה כבר להכיר את את התלמידים ושמח מאוד לשתף פעולה עם הצוות המדהים של בית הספר "

 

בתי הספר שלנו

ראה הכל

הפנימיות שלנו

ראה הכל

FEEDBACK

Description

Accessibility Statement

הצהרת נגישות: חברת דלת יוד שין בע"מ חברת דלת יוד שין בע"מ שמה לעצמה דגש להנגיש את השירותים הדיגיטליים שלה לאנשים עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים. האפשרויות השונות בכלי הנגישות: • ניווט מהיר בעזרת מקש TAB להפעלת כלי הנגישות ומלעבר לתוכן האתר • קורא מסך • ניווט באמצעות מקלדת • הקטנה והגדלת הפונט • ניגודיות מסך כהה • ניגודיות מסך בהירה • אפשרות לבחירת שפה • שינוי הגופן לקריא • הגדלת המסך • תאור נוסף לכל טקסט באתר – Tooltip • הדגשת לינקים בצבע רקע • הדגשת לינקים עם קן תחתון • עצירת אנימציות והתנהגויות אוטומטיות • הגדלה סמן עכבר בצבע שחור • הגדלה סמן עכבר בצבע לבן • בחירת שפה • איפוס הגדרות • שליחת משוב • הצהרת נגישות חברת דלת יוד שין בע"מ עושה שימוש בתוסף נגישות Accessibility core Ui שנותן פתרונות הנגשה לאתרים ולמוצרים דיגיטליים וכפוף להנחיות הנגשת תכני אתרי אינטרנט WCAG) 2.0) ולדרישות החוק ברמה של AA בניסיון להביא את המוצרים הדיגיטליים בשוק לנגישות מלאה. בנוסף באתר זה נעשתה קוסטימזציה בקוד ומבנה האתר לפי חוקי W3C להנגשה מלאה. האחריות משפטית בכל נושא הנגשת האתר ושימוש בכלי הנגישות Accessibility core באתר והנגשת תכני האתר באחריות חברת דלת יוד שין בע"מ בלבד. חברת דלת יוד שין ממשיכה במאמץ להנגיש את המוצרים הדיגיטליים ומודעות לאפשרות שישנם רכיבים שעדיין אינם נגישים בצורה מושלמת ותשמח לשמוע את דעתכם על חווית הגלישה באתר ושימוש בכלי הנגישות.

Call Now Button077-8039801