למידע נוסף חייגו:03-7943378

פנמיית נווה הדר

כתובת

ת.ד 70, חבצלת השרון

הראה בגוגל מפות
טלפון

09-8663035

פקס

09-8615499

מנהל/ת

שי קרביוב

שנת הקמה

1976

פנימיית "נווה הדר"
נווה הדר הינה פנימיה טיפולית פוסט אישפוזית לילדים ונערים בגילאי 6-18 , אשר חניכיה מתגוררים במתחם הפנימיה ונהנים מחווית טיפול ומגורים עוטפת ומחבקת. הפנימיה מהווה עבורם סביבה ביתית נעימה ובטוחה, וסביבת לימודים ערכית ומאתגרת. אנו ערוכים ונכונים לסייע לילדים ולבני נוער הסובלים מקשיים לימודיים, התנהגותיים ורגשיים, ופועלים מדי יום על מנת להמשיך להיות מקום בטוח, חם ואוהב לחניכים. לאורך כל השנה, משקיע צוות המטפלים מחשבה, זמן ומשאבים רבים על מנת לספק לילדים השוהים בה סביבת חיים איכותית ונעימה.
זמן ומחשבה רבים מושקעים בבניית תוכנית פרויקטים ואירועים שנתית עשירה ומגוונת השמה דגש על פיתוח וביסוס אווירת יצירה, למידה, התפתחות והעצמה אישית. כל זאת, במטרה לפתח ולקדם את חניכי נווה הדר ולהקנות להם ערכים של אהבת האדם ואהבת הארץ, להגביר את תחושת האחווה, להדק את הקשר עם ההורים, וכן להדק את הקשר בין החניכים לצוות הפנימיה.
שילוב בקהילה – חניכי הפנימיה מבצעים משימות רבות למען קהילת האזור. כמו כן אנו מאמינים בחיזוק הקשר בין חניכי הפנימיה להוריהם ועורכים פעילויות חווייתיות ומעצימות המבססות את הקשר ביניהם.
חינוך למצוינות – אחת למחצית אנו מקיימיים בפנימיה טקס בו אנו מציינים חניכים אשר גילו הצטיינות יתרה ועמדו ביעדים שהם הציבו לעצמם, לצד חניכים שהשקיעו מאמצים וביצעו התקדמות ראויה לציון.
סגל מקצועי ומגוון – אנו מאמינים כי הדרך להגשמת מטרותינו וערכינו תלויה בבניית סגל רחב ומקצועי שיעניק לחניכים מעטפת רחבה ומחבקת שתעמוד לרשותם בהתמודדות עם כל אתגר. סגל הפנימיה כולל מגוון רחב של מדריכים מקצועיים, צוות טיפולי, רכזת טיפול, עו"ס, פסיכולוג, מטפל CBT ועוד.
להתעניין, ללמוד, להתפתח – בנווה הדר אנו מקיימים מגוו ןרחב של תכניות העשרה, פעילויות פנאי ותרבות. לאורך השנה אנו מציינים בפנימיה חגים ומועדים, ימי זיכרון ואירועים בטקסים מיוחדים. בפנימיה פועל פרויקט בר ובת המצווה ייחודי ומשמעותי.

ארגון אלאור מציג: רוח חדשה בכל פנימיה הכוללת 2 מסלולי תוכן טיפוליים לבחירה לצד תוכניות הפנאי והעשרה, מומחי הטיפול והחינוך של היום כבר מבינים – מתן האפשרות לכל חניך לבחור את תחום העניין שבחר בו, הקניית המיומנויות והכלים בעולם תוכן מסוים – מקדמת את אופן הטיפול בו, מייצרת לו עניין, מראה לו את הדרך, והופכת את השהות בפנימיה ואת שנות ההתבגרות לחוויה שלא תישכח.

מסלול המוסיקה של "נווה הדר"
נפשם המורכבת של הילדים שלנו צריכה מוסיקה. האזנה למוסיקה, מתוארת לא פעם כחוויה רגשית-גופנית חזקה המנתקת את התודעה של האדם ממרחבי הזמן העכשווי והמציאות, ויוצרת מעין מנוחה של האדם בתוך נפשו. אם אלו הן יכולותיה של האזנה למוסיקה, תארו לכם מה הם יהיו כשכל חניך
יילמד לייצר את המוסיקה בעצמו. בנווה הדר נעבור עם החניכים מסע מוסיקלי חווייתי ומעצים, הכולל נגינה, הלחנה, שירה והפקת מופעים מוסיקליים אמיתיים. במסע המקנה להם מיומנויות חשובות כמו התמדה, ריכוז ויכולת להתמודד עם אתגרים – יגלה כל חניך כי מוסיקה הנה כלי טיפולי מצוין להקלה על סבל רגשי ועל יכולותיה לחולל שינוי נפשי בחייו של אדם. המסלול מלווה בהנחיית מוסיקאי מוביל מגמה, שיהווה השראה וייטע בכל חניך את האמונה במוסיקה ובפוטנציאל האישי הגלום בה.
מסלול המוזיקה כולל מגוון חוגים מעשירים ומפתחים: גיטרה, תופים, קלידים, פיתוח קול, כתיבה יוצרת, תרפיה במוסיקה וביבליותרפיה.

מסלול הספורט של "נווה הדר"
טיפול בעזרת ספורט מקדם ומעצים במיוחד עבור ילדים, ודרכו ניתן לפתח מיומנויות וכישורים מוטורים, חברתיים ורגשיים.
העובדה כי ילדים רבים זקוקים למקום לפרוק אנרגיה ולעבוד על הכושר, ביחד עם האתגר להוציא את הילדים מחיק המסכים לטובת פעילות מחוץ לבית ולהקנות להם מיומנויות חשובות כמו התמדה, ריכוז ויכולת להתמודד עם תסכולים, קידמה את הספורט הטיפולי והפכה אותו למבוקש ונדרש עבור ילדים המתמודדים עם אתגרים וצרכים שונים.
מסלול ספורט כולל מגוון מקצועות ותחומים: חדר כושר, אומנויות לחימה, התעמלות אומנותית, כדורגל, כדורסל, היפ הופ, ברייקדנס, מחול מודרני, פסיכותרפיה גוף נפש וטיפול באמצעות תנועה ומחול. כמו כן משתתפים החניכים הבוגרים בפרוייקט "אחרי" המכין אותם לשירות בצה"ל.

אנחנו בארגון "אלאור" גאים להביא בשורה חדשה בתחום הטיפול והחינוך – פנימיות התוכן.
התפישה החדשה שלנו מזמינה אתכם לגלות איך מקצוענות פוגשת נשמה, ומהיום, המקצוענות שלנו מובילה תפישת טיפול מתקדמת: האפשרות לבחירת שני עולמות תוכן ותחומי עניין במסגרת חיי הפנימיה.
כל אחד מהם עולם ומלואו: טבע, תיאטרון, ספורט, עיצוב, בעלי חיים, מסעות ועוד. פנימיות אלאור הן בית חם ומחבק לילדים ולנערים מכל רחבי הארץ, בו אנו מממשים את החזון שלנו, המתייחס לכל ילד כאל סוד שצריך לגלות. אנו מאמינים, שכל ילד הוא עולם ומלואו, ואם רק נמצא את השביל הנכון עבור כל ילד שמגיע אלינו, הוא יצליח להגיע למקומות נפלאים.
מומחי הטיפול והחינוך של היום כבר מבינים – מתן האפשרות לכל חניך לבחור את תחום העניין שבחר בו, הקניית המיומנויות והכלים בעולם תוכן מסוים – מקדמת את אופן הטיפול בו, מייצרת לו עניין, מראה לו את הדרך, והופכת את השהות בפנימיה ואת שנות ההתבגרות לחוויה שלא תישכח.
בזכות הכלים שיקבלו החניכים במסגרת שכזו, יירכשו גם כיוון לחיים ועתיד של ממש אותו הם בעצמם בחרו.

צוות נווה הדר מורכב מנבחרת של אנשי מקצוע, המחויבים ומסורים לחניכים ולהוריהם, חדורי תחושת שליחות ובעלי לב ענק. החברים בצוות החינוכי ובצוות הטיפולי נבחרים, בראש ובראשונה, לפי הניצוץ בעיניהם ובהתאם ליכולת הנתינה והמסירות.

הצוות המוביל כולל את מנהל הפנימייה ואת סגניתו, האחראית על קידום רמתם הלימודית של החניכים; רכזים חינוכיים, רכזת תחום טיפול, אם בית ראשית ורכזת תרבות ופנאי. נוסף על אלו פועלים בפנימייה מדריכים, אימהות בית, מתנדבי שנת שירות, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, תרפיסטים, מורים לשיעורי עזר, מורי חוגים, אנשי תחזוקה, ומנהל מטבח.

ימי היערכות, הכשרה כלל רשתית לצוות חינוכי בראשית דרכו, הדרכות פרטניות וקבוצתיות, ימי עיון ארגוניים וישיבות צוות שוטפות

השתלבות בהכשרות ובהשתלמויות של בית הספר המרכזי להכשרת עובדי רווחה – אוריינטציה לעובדים סוציאליים, הכשרה למדריכים, השתלמות לרכזים חינוכיים ועוד

הדרכה שוטפת בתחום בריאות הנפש, המקנה ידע מקצועי, מידע על טיפול תרופתי ושיטות עבודה עם החניכים

ארגון אלאור מעניק לפנימייה תמיכה מקצועית בתחום האדמיניסטרציה, הניהול והתפעול

ערבי גיבוש וטיולים לצוות, פעילות חוץ (ODT) לאימון בעבודת צוות ועוד

פנימיית נווה הדר קולטת ילדים ובני נוער מגיל 8-13 מכל רחבי הארץ, בעלי אינטליגנציה תקינה, הזכאים להשתלב בבתי ספר לחינוך מיוחד על רקע התנהגותי-רגשי (קוד 55) או על רקע נפשי (קוד 57) ועל רקע לקויות למידה (כיתה קטנה בבית ספר רגיל). כן אנו קולטים ילדים המסוגלים להשתלב בחינוך הרגיל בליווי סיוע לימודי ורגשי.

המסגרת שלנו היא טיפולית-פוסט אשפוזית. אנו ערוכים ונכונים לסייע לילדים ולבני נוער בעלי קשיים לימודים, קשיים התנהגותיים ורגשיים ובעלי רקע פסיכיאטרי (לאחר אשפוז). ההפניה אלינו נעשית באמצעות המחלקות לשירותים חברתיים באזור המגורים.

פנימיית נווה הדר הוקמה בשנת 1976, פרי יוזמתם של דני דניאל ז"ל ויצחק שני, אשר שימשו כמדריכים ובהמשך כמנהלי פנימיות. חזונם להקים פנימייה שבה יוכלו לבטא את ערכיהם בנושא חינוך ילדים ואת תפיסת עולמם בנוגע למרחבים הפיזיים שיש לספק לחניכים.

בתחילת דרכה הייתה נווה הדר פנימייה טיפולית, אך במרוצת השנים הרחיבה שירותיה והקימה יחידה פוסט אשפוזית לילדים שהיו מאושפזים במחלקות פסיכיאטריות. משנת 2013 קולטת נווה הדר גם חניכים מתבגרים, זאת בעקבות בקשת ההורים והצורך של החניכים להמשיך את התחנכותם בפנימייה, ולא לעבור למסגרת אחרת.

מדי יום משקיעים המנהל וצוותו את כל זמנם ומרצם במציאת דרכים לשיפור מתמיד ופועלים ללא לאות ביצירת מענים חדשים וייחודיים – הכל על מנת שהפנימייה תמשיך להוות מקום מיטיב ובטוח לחניכיה.

פנימיית נווה הדר פועלת על פי גישה אינטגרטיבית, לפיה הצוות כולו שותף ביצירת סביבה המספקת מצע להתפתחות ולצמיחת החניך. לפנימייה מעורבות כוללת ומקיפה בחיי החניך וקשר אינטנסיבי עם ההורים ועם כל הגורמים בקהילה הנוגעים לטיפולו.

עבודת הפנימייה נשענת על חמש אבני יסוד:

עבודה עם ההורים: קשר עם הורי החניכים על בסיס יומיומי הוא חלק מרכזי ובלתי נפרד מעבודת הפנימייה. בהתאם לכך אנו מקיימים קבוצות הורים ופעילות משותפת של הצוותים עם ההורים וכן עם ההורים וילדיהם

חליפה אישית: לכל חניך נתפרת חליפה אישית כדי לחזקו בתחום הלימודי, החברתי, הרגשי, המשפחתי והרפואי-בריאותי. כמו כן מקבל החניך טיפול פרטני מעובד סוציאלי ופסיכולוג, וטיפולים מתחום האמנות, הדרמה, המוסיקה והפסיכודרמה, טיפול באמצעות בעלי חיים, רכיבה טיפולית, קבוצות העצמה אישית ועוד

סביבה מוגנת: בפנימייה מוטמעת תוכנית התערבות טיפולית בעת משבר (הט"מ), המיושמת על ידי הצוות

אינטגרציה ורצף בין בית הספר לבין הפנימייה: חניכינו משתלבים ברובם בשני בתי ספר שהוקמו אף הם על ידי ארגון אלאור (ד.י.ש) – בית ספר לחינוך מיוחד נווה הדר, המומחה בעבודה עם חניכים בעלי פערים לימודיים, קשיי קשב וריכוז, קשיי התנהגות ועוד; ובית ספר לחינוך מיוחד אדנים, המתמחה בעבודה עם חניכים שיש להם קשיים נפשיים. בין בית הספר לפנימיות מתקיים קשר יומיומי, כך שכולם יחד מתרכזים בסיוע שיאפשר לחניך להתקדם ולהתפתח

התייחסות ייחודית לבוגרים: התאמת פעילויות לגיל, חיבור החניכים הבוגרים לקהילה ושיתופם בפעילויות התנדבות ובחונכות אישית

פנימיית נווה הדר פועלת ליצירת שותפויות למען פעילות חברתית הדדית ופתיחות לקהילה, כחלק מאורח חיים של השתייכות לחברה לקהילה ולערכים של נתינה וקשר.

בין הפרויקטים בהם חניכינו לוקחים חלק:

שיתוף פעולה עם משטרת נתניה: ליווי שוטף לאורך השנה ופרויקטים משותפים ייחודיים

שיתוף פעולה עם חברת HP: פעילויות משותפות וקיום קשר רציף בין עובדי HP לחניכי הפנימייה

שיתוף פעולה עם מכללת תלמה ילין: הסטודנטים מהמכללה מלמדים את חניכי הפנימייה ליצור קליפים וסרטונים

שיתוף פעולה עם המכללה לחברה ולאומנויות נתניה: שילוב סטודנטים בעבודת הפנימייה ובפרויקטים משותפים

"אחד משלנו": פרויקט שבמסגרתו מבלים בוגרי פנימיות ארגון אלאור (ד.י.ש). מרחבי הארץ זמן איכות אישי עם חניכי הפנימייה, לטובת סיוע בלימודים, פעילויות העשרה ומשחקים משותפים

לצד התפיסה החינוכית ובהתאם לאופן התאמת החליפה האישית עבור החניכים, אנו מאמינים בחוגים ובפעילויות פנאי ותרבות כמקור להנאה ושמחה, וגם הזדמנות לגלות את כישרונותיהם, לפתחם ולחזקם. באמצעות פעילויות אלה רוכשים החניכים ביטחון עצמי, אוספים חוויות של הצלחה וזוכים במקור לגאווה בפני משפחתם וחבריהם. מערך הפעילויות שלנו נבנה מדי שנה מחדש , על פי גיל החניכים ובהתאם למשוב שלהם ושל הצוות.

בין החוגים והפעילויות שאנו מציעים:

אומנויות לחימה – דניס הישרדות: מיועד לכלל חניכי הפנימייה, בכל הגילים, ומטרתו לפתח יכולת שליטה עצמית, לפרוק אנרגיות, לשפר את הכושר האישי, לפתח קואורדינציה וכמובן, ליהנות

גלישת גלים: הקרבה לחוף מאפשרת לנו לעודד בקרב החניכים אהבה לים וכישורי גלישה, באמצעותם ילמדו לשלוט על מזגם ויפתחו יציבות, קואורדינציה, אחריות, ביטחון אישי ועוד

סטודיו למשחק: מיועד לחניכי הפנימייה ולילדי הקהילה כאחד, שאף זוכים להופיע על במה בפני ההורים, המורים והצוות. החוג מחזק את ביטחונם העצמי ויכולת הביטוי שלהם, ומאפשר פיתוח קשרים עם ילדים ובני נוער מאוכלוסיות שונות. החוג מועבר בסטודיו ייעודי ובשיתוף שחקנים

להקת פרחי הדר: במסגרת הלהקה מתנסים החניכים בכתיבה, בהלחנה ובביצוע של שירים, תוך תרומה לביטחונם העצמי וליכולתם לעמוד על במה מול קהל גדול ולבטא את עצמם באמצעות מוסיקה

מדברים עם כלבים: חוג אילוף כלבים המעניק לחניכים תחושת סיפוק והצלחה, ומפתח את יכולתם ליצור קשרים רגשיים, לתת אמון ועוד

תנועת הצופים: חניכי נווה הדר משתייכים לשבט בת חפר של תנועת הצופים, השמה דגש על ההוויה הישראלית ומחנכת לערכים חברתיים ולאהבת הארץ

ספורט וחדר כושר: בפנימייה פועלות שלוש נבחרות כדורגל, המקיימות את משחקיהן בבית ובחוץ, וכן חדר כושר מקצועי ואיכותי העומד לשירות החניכים

חוגים נוספים: אומנויות, ג'אגלינג ועוד

מסורת, טקסים וחגים: לאורך השנה אנו מציינים חגים, מועדים, ימי זיכרון ואירועים בטקסים שבהם לוקחים חלק כל חניכי הפנימייה וגם הוריהם

פרויקט לבני ולבנות מצווה: חניכות וחניכים בגיל המצווה פועלים במהלך שנת לימודים לחיזוק הקשר עם המסורת היהודית, תוך השתתפות במשימות למען הקהילה ובפעילות חווייתית עם ההורים. שיאו של הפרויקט בשני טקסים – עלייה לתורה ומסיבת בת/בר מצווה

טקס מצטיינים: מתקיים אחד לרבעון ובו מציינים את החניכים שעמדו ביעדיהם או חניכים שהתאמצו רבות כדי להגיע אליהם

בוגרים מטיילים: פרויקט שבמסגרתו יוצאת קבוצת הבוגרים לטיולי טבע ונוף ברחבי הארץ

סרטים מהחיים: פרויקט בשיתוף עמותת לה"ב, בו מבטאים החניכים באמצעות עבודה קבוצתית את כישוריהם בגיבוש תסריט, בכתיבה, בבימוי ובמשחק. בעבר זכה הסרט "ילד טוב" שהפיקו החניכים בפרויקט במקום הראשון בתחרות בינלאומית לסרטי ילדים שהתקיימה באיטליה, ואף שודר בערוץ הילדים

בן 37, אב לשניים. בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בעבודה סוציאלית, ובעל תעודת מאמן אישי וקבוצתי. בעל ניסיון רב שנים כרכז חינוכי במרכז חירום לילדים בסיכון, בפנימיית נווה הדר ובפנימיית נווה אלישיב.

בתי הספר שלנו

ראה הכל

הפנימיות שלנו

ראה הכל

FEEDBACK

Description

Accessibility Statement

הצהרת נגישות: חברת דלת יוד שין בע"מ חברת דלת יוד שין בע"מ שמה לעצמה דגש להנגיש את השירותים הדיגיטליים שלה לאנשים עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים. האפשרויות השונות בכלי הנגישות: • ניווט מהיר בעזרת מקש TAB להפעלת כלי הנגישות ומלעבר לתוכן האתר • קורא מסך • ניווט באמצעות מקלדת • הקטנה והגדלת הפונט • ניגודיות מסך כהה • ניגודיות מסך בהירה • אפשרות לבחירת שפה • שינוי הגופן לקריא • הגדלת המסך • תאור נוסף לכל טקסט באתר – Tooltip • הדגשת לינקים בצבע רקע • הדגשת לינקים עם קן תחתון • עצירת אנימציות והתנהגויות אוטומטיות • הגדלה סמן עכבר בצבע שחור • הגדלה סמן עכבר בצבע לבן • בחירת שפה • איפוס הגדרות • שליחת משוב • הצהרת נגישות חברת דלת יוד שין בע"מ עושה שימוש בתוסף נגישות Accessibility core Ui שנותן פתרונות הנגשה לאתרים ולמוצרים דיגיטליים וכפוף להנחיות הנגשת תכני אתרי אינטרנט WCAG) 2.0) ולדרישות החוק ברמה של AA בניסיון להביא את המוצרים הדיגיטליים בשוק לנגישות מלאה. בנוסף באתר זה נעשתה קוסטימזציה בקוד ומבנה האתר לפי חוקי W3C להנגשה מלאה. האחריות משפטית בכל נושא הנגשת האתר ושימוש בכלי הנגישות Accessibility core באתר והנגשת תכני האתר באחריות חברת דלת יוד שין בע"מ בלבד. חברת דלת יוד שין ממשיכה במאמץ להנגיש את המוצרים הדיגיטליים ומודעות לאפשרות שישנם רכיבים שעדיין אינם נגישים בצורה מושלמת ותשמח לשמוע את דעתכם על חווית הגלישה באתר ושימוש בכלי הנגישות.

Call Now Button077-8039801