למידע נוסף חייגו:03-7943378

פנימיית הפרדס

כתובת

פרדס חנה

הראה בגוגל מפות
טלפון

04-6299600

פקס

04-6251349

דוא”ל
מנהל/ת

עופר ירדן

שנת הקמה

2019

פנימיית "הפרדס"

פנימיה טיפולית לנערים ונערות בגילאי 12-18 מרחבי הארץ, המיועדת לחניכים הזקוקים לתמיכה רגשית, לימודית ותפקודית. הלצד החדרים החדשים והמאובזרים בכל טוב, הקמנו ברחבי הפנימיה פינות ישיבה נעימות ואינטימיות. הפנימיה מעניקה מענה לצרכים האישיים המגוונים תוך הקפדה על צמצום פערים חינוכיים, התפתחותיים ורגשיים של חניכינו עם מגוון רחב של טיפולים ופעילויות חינוכיות ופנאי, בהם אנו מעודדים את החניכים להיחשף לאתגרים ומשימות שייסיעו להם לגלות את הכוחות והעוצמות הטמונים בהם, מתוך אמונה ביכולות שלהם לממש את עצמם.
בפנימיה יש צוות מקצועי גדול ומיומן אשר כולל מנהל, רכז חינוכי, אם בית, עובדים סוציאלים, פסיכולוגית ופסיכיאטרית. כל חניך מקבל טיפול המותאם לפי צרכיו ורצונותיו כשהמטרה שלנו היא להעניק לנערים ביטחון, הגנה, וחוויות הצלחה. במקביל אנחנו עושים הכל כדי לעודד קשר רציף של החניכים עם משפחותיהם, להקנות להם את כל הכלים שהם צריכים כדי לבנות לעצמם חיים מאושרים כבוגרים. אנו מאמינים שפעילויות פנאי, חוגי העשרה ופעילויות ספורטיביות הן דרך מצוינת להעצים ולפתח את חניכי הפנימיה, ורואים בהם חלק בלתי נפרד מהתהליך החינוכי-טיפולי.

באמצעותם, חניכינו רוכשים אוסף של חוויות חיוביות שמפתחות בקרבם את תחושת המסוגלות האישית, מעלות את הערך העצמי ומאפשרות להם לצמוח ולהתפתח. לאורך כל ימות השנה אנו שמים דגש על קיומן של תכניות העשרה, פעילויות פנאי ואירועי תרבות. לצד תוכניות הפנאי והעשרה אנו מקיימים פעילויות המקדמות את החניכים ומעצימות את תחושת השייכות והאחריות כגון: ניהול תקציב וזמן, תקשורת בין-אישית, מיומנויות חברתיות, תחזוקת בית, היגיינה, בישול, התמודדות במצבי לחץ, הכנה לצה"ל הקפדה על תזונה בריאה ומרכז לימודים. לאורך השנה אנו מציינים חגים ומועדים, ימי זיכרון ואירועים משמעותיים ומקיימים את פרויקט שנת הבר מצווה של החניכים.

ארגון אלאור מציג: רוח חדשה בכל פנימיה הכוללת 2 מסלולי תוכן טיפוליים לבחירה לצד תוכניות הפנאי והעשרה, מומחי הטיפול והחינוך של היום כבר מבינים – מתן האפשרות לכל חניך לבחור את תחום העניין שבחר בו, הקניית המיומנויות והכלים בעולם תוכן מסוים – מקדמת את אופן הטיפול בו, מייצרת לו עניין, מראה לו את הדרך, והופכת את השהות בפנימיה ואת שנות ההתבגרות לחוויה שלא תישכח.

מסלול העיצוב של "הפרדס"
"יצירת אמנות היא הזדמנות להביע את הדמיון, האותנטיות והספונטניות של האדם. זו חוויה שלאורך זמן מובילה לתחושת סיפוק, תחושה של תיקון נפשי ושינוי. תהליך היצירה יכול להיות תהליך מרפא שמייצר חוויה של גדילה אישית". מסלול העיצוב משמש ככלי טיפולי משלים באנשים המתמודדים עם בעיות רגשיות ונפשיות. הוא מלא השראה ומפתח מיומנות חשיבה, יכולות ריכוז, פיתוח הדמיון, הסחה ומסגרת בטוחה.
חניכים אשר יבחרו במסלול זה ייהנו ממגוון רחב של פעילויות ותרפיות הקשורות לעולם זה: עיצוב גרפי, אופנה וסטיילינג, צורפות, אומנות סביבתית, עיצוב שיער, הום סטיילינג, אומנות פלסטית, איפור גוף, תרפייה באומנות ועוד.

מסלול הקולנוע של "הפרדס"
הקולנוע האישי מציע התבוננות וטיפול בנושא בעזרת כלים קולנועיים: צילום וידאו, בימוי ועריכה. בתהליך יצירת הסרט האישי מתקיימים תהליכים רגשיים בעלי עוצמה ומשמעות. במסלול זה נוצר מרחב טיפולי מאפשר ומכיל, המקיים בתוכו תהליך טיפולי משמעותי.
חניכים אשר יבחרו במסלול זה ייהנו ממגוון רחב של פעילויות ותרפיות הקשורות לעולם זה: קולנוע, כתיבה יוצרת, ביבליותרפיה, פוטותרפיה, דרמה תרפייה, עריכת סרטונים, סדנאות אומן עם אנשי קולנוע ותרבות, עמידה מול מצלמה, צפיות בסרטים, לימודי צילום, עריכת תחקיר, עריכה, והפקת סרט אישי.

אנחנו בארגון "אלאור" גאים להביא בשורה חדשה בתחום הטיפול והחינוך – פנימיות התוכן.
התפישה החדשה שלנו מזמינה אתכם לגלות איך מקצוענות פוגשת נשמה, ומהיום, המקצוענות שלנו מובילה תפישת טיפול מתקדמת: האפשרות לבחירת שני עולמות תוכן ותחומי עניין במסגרת חיי הפנימיה.
כל אחד מהם עולם ומלואו: טבע, תיאטרון, ספורט, עיצוב, בעלי חיים, מסעות ועוד. פנימיות אלאור הן בית חם ומחבק לילדים ולנערים מכל רחבי הארץ, בו אנו מממשים את החזון שלנו, המתייחס לכל ילד כאל סוד שצריך לגלות. אנו מאמינים, שכל ילד הוא עולם ומלואו, ואם רק נמצא את השביל הנכון עבור כל ילד שמגיע אלינו, הוא יצליח להגיע למקומות נפלאים.
מומחי הטיפול והחינוך של היום כבר מבינים – מתן האפשרות לכל חניך לבחור את תחום העניין שבחר בו, הקניית המיומנויות והכלים בעולם תוכן מסוים – מקדמת את אופן הטיפול בו, מייצרת לו עניין, מראה לו את הדרך, והופכת את השהות בפנימיה ואת שנות ההתבגרות לחוויה שלא תישכח.
בזכות הכלים שיקבלו החניכים במסגרת שכזו, יירכשו גם כיוון לחיים ועתיד של ממש אותו הם בעצמם בחרו.

במטרה לספק לחניכינו את המענה המקצועי בטוב ביותר מורכב צוות הפנימייה מצוותים טיפוליים, חברתיים ולימודיים והוא כולל בין היתר: עובדים סוציאליים, מטפלת באומנות, פסיכולוגים, פסיכיאטר, רכזת הדרכה מדריכים, מאמני ספורט, מתנדבי שנת שירות, סטודנטים, רכזת למידה ופיתוח קריירה ומורים לשיעורי עזר.

פנימיית הפרדס קולטת נערות ונערים מגיל 12 שמסיבות שונות נתקלו בקשיים רגשיים, לימודים ותפקודיים – הזקוקים למסגרת משפחתית, אך גם להשתייכות לקבוצת מתבגרים ולחיים חברתיים פעילים. לחניכינו יכולת לחיות בקהילה עצמאית ופתוחה, והם בעלי רצון ומוכנות להשתלב במשפחות מאמנות לחיים. אצלנו הם נקלטים למגוון רחב של מסגרות לימודיות, בחינוך הרגיל והמיוחד.

פנימיית הפרדס פועלת ליצירת שותפויות למען פעילות חברתית הדדית, התנדבות ופתיחות לקהילה, כחלק מאורח חיים של השתייכות לחברה לקהילה ולערכים של נתינה וקשר, המשקפת את רוח המסגרת.

תפישת העולם החינוכית-טיפולית שלנו נשענת על שלוש רגליים: טיפוח הפרט, פיתוח הכשרה מקצועית וקריירה וחינוך לאורח חיים בריא ופעילות גופנית.

לצד התפיסה החינוכית ובהתאם לאופן התאמת החליפה האישית עבור החניכים, אנו מאמינים בחוגים ובפעילויות פנאי ותרבות כמקור להנאה ושמחה, וגם הזדמנות לגלות את כישרונותיהם, לפתחם ולחזקם. באמצעות פעילויות אלה רוכשים החניכים ביטחון עצמי, אוספים חוויות של הצלחה וזוכים במקור לגאווה בפני משפחתם וחבריהם.

בין החוגים והפעילויות שאנו מציעים:

כדורגל, חתירה בסאפ, הדרכת חדר כושר, טניס, רכיבה על סוסים – פעילות המחזקת את הביטחון העצמי, השליטה העצמית והיציבה, תוך טיפול ודאגה לסוס.

טקסים בחגים ובמועדים: כל חג ומועד מצוין או נחגג בצוותא בהנחיית צוות ההדרכה.

.את פנימיית הפרדס מנהל עופר ירדן, בעל 25 שנות וותק וניסיון בעבודה עם נוער בסיכון במסגרות חוץ ביתיות

.לעופר תואר ראשון בחינוך ותואר שני בפסיכולוגיה חברתית והוא ניהל בעבר מסגרות של נוער עובר חוק ברשות חסות הנוער

עופר קם מדי בוקר לעבודה כשהחזון שמנחה אותו הוא "פנימיית הפרדס תהיה בית חם, תקנה תחושת שייכות ותסייע לכל נער ונערה לסלול את הדרך האישית שמתאימה לו. בפנימיית הפרדס ירכשו הנערים והנערות את כל הכלים הדרושים להם על מנת להשתלב בצורה מיטבית בקהילה."

בתי הספר שלנו

ראה הכל

הפנימיות שלנו

ראה הכל

FEEDBACK

Description

Accessibility Statement

הצהרת נגישות: חברת דלת יוד שין בע"מ חברת דלת יוד שין בע"מ שמה לעצמה דגש להנגיש את השירותים הדיגיטליים שלה לאנשים עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים. האפשרויות השונות בכלי הנגישות: • ניווט מהיר בעזרת מקש TAB להפעלת כלי הנגישות ומלעבר לתוכן האתר • קורא מסך • ניווט באמצעות מקלדת • הקטנה והגדלת הפונט • ניגודיות מסך כהה • ניגודיות מסך בהירה • אפשרות לבחירת שפה • שינוי הגופן לקריא • הגדלת המסך • תאור נוסף לכל טקסט באתר – Tooltip • הדגשת לינקים בצבע רקע • הדגשת לינקים עם קן תחתון • עצירת אנימציות והתנהגויות אוטומטיות • הגדלה סמן עכבר בצבע שחור • הגדלה סמן עכבר בצבע לבן • בחירת שפה • איפוס הגדרות • שליחת משוב • הצהרת נגישות חברת דלת יוד שין בע"מ עושה שימוש בתוסף נגישות Accessibility core Ui שנותן פתרונות הנגשה לאתרים ולמוצרים דיגיטליים וכפוף להנחיות הנגשת תכני אתרי אינטרנט WCAG) 2.0) ולדרישות החוק ברמה של AA בניסיון להביא את המוצרים הדיגיטליים בשוק לנגישות מלאה. בנוסף באתר זה נעשתה קוסטימזציה בקוד ומבנה האתר לפי חוקי W3C להנגשה מלאה. האחריות משפטית בכל נושא הנגשת האתר ושימוש בכלי הנגישות Accessibility core באתר והנגשת תכני האתר באחריות חברת דלת יוד שין בע"מ בלבד. חברת דלת יוד שין ממשיכה במאמץ להנגיש את המוצרים הדיגיטליים ומודעות לאפשרות שישנם רכיבים שעדיין אינם נגישים בצורה מושלמת ותשמח לשמוע את דעתכם על חווית הגלישה באתר ושימוש בכלי הנגישות.

Call Now Button077-8039801