למידע נוסף חייגו:03-7943378

פנימיית בית טף

כתובת

החרובים פינת הנדיב, פרדס חנה

הראה בגוגל מפות
טלפון

04-6378525

פקס

מנהל/ת

אייל עמיר

שנת הקמה

1972

פנימיית "בית טף"

בלב המושבה פרדס חנה, בסביבה שלווה ונעימה שוכנת פנימיית בית טף בה נקלטים ילדים ובני נוער בגילאי 8-18 מרחבי הארץ.
אנחנו בבית טף ערוכים ונכונים לסייע לילדים ולבני נוער בעלי קשיים לימודיים, התנהגותיים ורגשיים, ופועלים מדי יום להמשיך ולהוות מקום בטוח, חם, אוהב, מקדם ומהנה עבור חניכינו.
מיקום הפנימיה מאפשר לנו להיות חלק מהחיים במושבה, לשלב את חניכינו בבתי הספר האיכותיים שלה וליהנות מהשירותים שהיא מציעה. עם הכניסה לפנימיה, מתגלה מרחב מטופח, פורח בשלל גוונים וצבעים, מגרש ספורט, ומרחב התכנסות לטקסים ולהופעות.
אנו משקיעים מחשבה, זמן ומשאבים רבים בכדי לתת לילדים השוהים בה סביבת חיים מגוננת, מעצימה ואיכותית. החניכים הצעירים שלנו מתגוררים במתחם הפנימיה ואילו החניכים הבוגרים מתגוררים בווילות מטופחות בקרבת הפנימיה, כך שמחד יש להם מספיק עצמאות המפתחת בקרבם את האחריות האישית ותחושת המסוגלות ומאידך הם נהנים כל העת מכנפי הפנימיה והצוות.
תכניות העשרה, פעילויות פנאי ואירועי תרבות – אנו רואים בחוגים ובפעילויות פנאי, מקור להנאה ושמחה וכלי משמעותי לטיפוח היכולות האישיות והעצמת החניכים והחניכות שלנו.
פעילויות אלו מאפשרות לחניכינו הצעירים והבוגרים כאחד לחזק את הביטחון עצמי ולאסוף חוויות חיוביות. חשוב לציין שכלל החוגים מתקיימים בפנימיה, במושבה וביישובים הסמוכים לה. בין החוגים והפעילויות שאנו מציעים: קורס איפור וטיפוח, טיפוח גינת ירק, מגוון חוגי ספורט כגון כדורגל, כדורסל, קרב מגע, זומבה, סטיילינג ועוד.
לצד החוגים והפנאי, קיים מערך טיפולים רחב הכולל עובדים סוציאליים, רכזי חינוך, תראפיסטים, פסיכולוגים ומרכז לימודים.
חגים ומסורות בבית טף: אנו רואים חשיבות גדולה בשמירה על המסורת היהודית ובתוך כך ציון חגי ישראל וחגיגתם. אנו מקדישים תשומת לב לרב-תרבותיות ועל כן אנו מציינים את כל החגים והימים הלאומיים בכמה מעגלי שייכות: פעילות "משפחתית" המתקיימת לרוב במסגרת קבוצתית. פעילות זו תצוין בארוחה חגיגית ובפעילות חווייתית וייחודית המותאמת לכל חג ולפי קבוצת ההשתייכות של החניך. פעילות "קהילתית" אותה נציין לרוב במסגרת כלל פנימייתית. בדרך כלל נציין במישור זה את החג בטקס, הפנינג פתוח או באירוע גדול ברוח החג.

מסלול הקולינריה של "בית טף"
טיפול בבישול הינו טיפול חדשני המתקיים במטבח, הן כטיפול קבוצתי והן כטיפול פרטני. במהלך המפגש מתבשלים יחד בישול משותף ושיחה, כאשר הבישול (בחירת המנה, הכנתה ואכילתה) מהווה הזדמנות לשיחה ועיבוד של מצבים, אירועים, קשרים ומערכות יחסים מחייו של הילד.
חניכים אשר יבחרו במסלול זה ייהנו ממגוון רחב של פעילויות ותרפיות הקשורות לעולם זה: סדנאות בישול ואפייה מקצועיות ע"י שף בכיר של רשת המסעדות המצליחה BBB , סדנאות הקמת וניהול מסעדה, בניית תפריט מבוסס תקציב, עיצוב עוגות, תזונה נכונה ועוד.
אנשי מטה BBB יעניקו לחניכים במסגרת סדנאות קולינריות, מידע רחב לרבות ניהול מטבח ותפריט, הכנת מנות, הקפדה על חומרי גלם, ניקיון, סטריליות, אסתטיקה ועוד.
אחת לחודש, יתארחו החניכים באחת ממסעדות BBB , יפגשו את הזכיין המנהל את המסעדה, ישמעו ממנו באשר לחוויותיו מעולמות ניהול המסעדה, יצפו בעבודת המטבח ורצפת המכירה, ולסיום, ייהנו מארוחה עשירה המבוססת על תפריט רשת .BBB רשת מסעדות ההמבורגרים BBB פרוסה בכ- 30 נקודות בכל רחבי הארץ, ומציעה חוויה משפחתית נעימה, חמה וטעימה. ערכיו של ארגון "אלאור", העושה עבודת קודש בכל הקשור לשירות לאנשים עם צרכים מיוחדים, עומדים בקנה אחד עם ערכי הרשת, ושיתוף הפעולה המקצועי בין שני הגופים הינו אך טבעי.

מסלול טלוויזיה ותקשורת ב"בית טף"
טיפול בעזרת סדנאות מעולם הטלוויזיה והתקשורת הוא תחום חדש ומתקדם, שבו לכל חניך מתאפשר לבטא את היצרתיות שבו, את יכולת ההבעה, הכתיבה – ולהעצים את ההתפתחות הרגשית. "דור המסכים" זוכה להכיר עולם זה במסע מרתק דרך תחומי הטלוויזיה והיצירה, עולם הריאליטי, עולם הפרסום, עולם הדיגיטל והרשתות החברתיות ושאר אמצעי התקשורת. החניכים יוכלו לגלות תחומי עניין שגם כך מרתקים אותם ביום יום: איך עושים טלוויזיה, איך לנתח משדרים, הרשתות החברתיות ומהפיכת הוידאו, עולם הפרסום על שלל תחומיו ואיך מפיקים תכנית רדיו?בסוף המסלול יכתבו, יפיקו, יביימו ויצלמו חניכי המסלול פרסומת משלהם.

אנחנו בארגון "אלאור" גאים להביא בשורה חדשה בתחום הטיפול והחינוך – פנימיות התוכן.
התפישה החדשה שלנו מזמינה אתכם לגלות איך מקצוענות פוגשת נשמה, ומהיום, המקצוענות שלנו מובילה תפישת טיפול מתקדמת: האפשרות לבחירת שני עולמות תוכן ותחומי עניין במסגרת חיי הפנימיה.
כל אחד מהם עולם ומלואו: טבע, תיאטרון, ספורט, עיצוב, בעלי חיים, מסעות ועוד. פנימיות אלאור הן בית חם ומחבק לילדים ולנערים מכל רחבי הארץ, בו אנו מממשים את החזון שלנו, המתייחס לכל ילד כאל סוד שצריך לגלות. אנו מאמינים, שכל ילד הוא עולם ומלואו, ואם רק נמצא את השביל הנכון עבור כל ילד שמגיע אלינו, הוא יצליח להגיע למקומות נפלאים.
מומחי הטיפול והחינוך של היום כבר מבינים – מתן האפשרות לכל חניך לבחור את תחום העניין שבחר בו, הקניית המיומנויות והכלים בעולם תוכן מסוים – מקדמת את אופן הטיפול בו, מייצרת לו עניין, מראה לו את הדרך, והופכת את השהות בפנימיה ואת שנות ההתבגרות לחוויה שלא תישכח.
בזכות הכלים שיקבלו החניכים במסגרת שכזו, יירכשו גם כיוון לחיים ועתיד של ממש אותו הם בעצמם בחרו.

צוות בית טף מורכב מנבחרת של אנשי מקצוע, המחויבים ומסורים לחניכים ולהוריהם, חדורי תחושת שליחות ובעלי לב ענק. החברים בצוות החינוכי ובצוות הטיפולי נבחרים, בראש ובראשונה, לפי הניצוץ בעיניהם ובהתאם ליכולת הנתינה והמסירות.

הצוות המוביל שלנו כולל את מנהלת הפנימייה, רכזת חינוכית, רכזי יחידות, רכזת מח"מ, רכז ספורט, רכזת תחום טיפול, אם בית ראשית, רכזת תרבות ופנאי ורכזת פדגוגית. נוסף על אלו פועלים בפנימייה מדריכים, אימהות בית, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, תרפיסטים, פסיכיאטרית, מורים לשיעורי עזר, מתנדבים (לרבות מתנדבי שנת שירות), מדריכי חוגים, אנשי תחזוקה, מנהל וצוות מטבח.

ימי היערכות, הכשרה כלל רשתית לצוות החינוכי בראשית דרכו, הדרכות פרטניות וקבוצתיות, ימי עיון ארגוניים וישיבות צוות שוטפות

ערבי גיבוש וטיולים לצוות, פעילות חוץ (ODT) לאימון בעבודת צוות ועוד

מטה אלאור מעניק לפנימייה תמיכה מקצועית בתחום האדמיניסטרציה, הניהול והתפעול

פנימיית בית טף הוקמה בשנת 1972, פרי יוזמתם של דני דניאל ז"ל, יצחק שני, זאב יפה ואלי אשד. שני הראשונים שימשו כמדריכים ובהמשך כמנהלי פנימיות. חזונם היה להקים פנימייה שבה יוכלו לבטא את ערכיהם בנושא חינוך ילדים ואת תפיסת עולמם בנוגע למרחבים הפיזיים שיש לספק לחניכים.

בתחילת דרכה שהו בפנימיית בית טף כ-70-60 חניכים צעירים, אך במרוצת השנים היא התרחבה ואף החלה לקלוט גם חניכים מתבגרים, נוסף על הילדים.

מדי יום משקיעים המנהל וצוותו את כל זמנם ומרצם במציאת דרכים לשיפור מתמיד ופועלים ללא לאות ביצירת מענים חדשים וייחודיים – הכל על מנת שהפנימייה תמשיך להוות מקום מיטיב ובטוח לחניכיה.

הצוות החינוכי-טיפולי של פנימיית בית טף מבסס את עיקר ההתערבויות במרחב הפנימייה ומחוצה לו על גישת הכוחות, המדגישה יצירת הצלחות והעצמת כוחות. אנו מאמינים בכוחם של חניכנו לגבור על המכשולים, להתמודד עם האתגרים ולרכוש את הכלים, הערכים ותחושת המסוגלות, שיאפשרו להם לפתח את יכולותיהם ולהגיע להישגים מרשימים.

על מנת להשיג מטרה זו נבנית עבור כל חניך תוכנית המותאמת לכישוריו וליכולותיו, ומתמקדת באבחון הצרכים ובבחירת אופי התשומות החינוכיות והטיפוליות לקידומו של כל חניך וחניך, בתחום הלימודי, החברתי, המשפחתי והרגשי. התוכנית כוללת חמישה שלבים: בניית תוכנית חינוכית-טיפולית המותאמת לכישורי החניך וליכולותיו; שילוב החניך במסגרת לימודית  מתאימה עם מערך תמיכה וליווי; הקניית נורמות וערכים; חיזוק ושימור הקשר של החניך עם משפחתו; והקניית מיומנויות לניצול שעות הפנאי במסגרת הפנימייה והקהילה.

עבודת הפנימייה נשענת על שש אבני יסוד:

פנימייה בלב הקהילה: שילוב החניכים בחיי הקהילה, המאפשר להם להתנסות בחיים נורמטיביים, להרחיב את מעגל ההשתייכות ולבסס את תחושת השווה בין שווים.

סביבה מעודדת למידה: הצבת קידומם הלימודי של החניכים כיעד מרכזי, תוך צמצום הפערים הלימודיים וביסוס הצלחותיהם. לשם כך פועל בפנימייה צוות מורות לקידום ולהעשרה לימודית לכל קבוצות הגיל, המקבלות תגבור יומיומי בהכנת שיעורי בית, בהעשרה ועוד

אינטגרציה ורצף בין בית הספר לבין הפנימייה: חניכינו משתלבים במגוון מסגרות לימוד, רובן בפרדס חנה-כרכור, המותאמות ליכולותיהם ולכישוריהם

צמיחה והעצמה אישית: פנימיית בית טף פיתחה מגוון ותכניות להנעת החניכים להישגים ולהצלחה: תכנית לפיתוח כישורים אישיים (אמנות, מוסיקה, תנועה וספורט); ותכנית לעיצוב התנהגות, המבוססת על בניית יעדים אישיים וליווי החניך על ידי מבוגר מצוות ההדרכה

יצירת מעטפת טיפולית ייחודית לכל חניך: מגוון רחב של טיפולים פרטניים וקבוצתיים וקשר מתמיד של הצוות עם החניך ומשפחתו ושיתופם בפעילות הפנימייה. עם צוות המטפלים נמנים פסיכולוגים, פסיכותרפיסטית ותרפיסטים באמנות ובטיפול באמצעות בעלי חיים

פנימיית בית טף קולטת ילדים ובני נוער מגיל  8-13 מכל רחבי הארץ, בעלי אינטליגנציה תקינה, הזכאים להשתלב בבתי ספר לחינוך מיוחד על רקע התנהגותי-רגשי (קוד 55) או על רקע נפשי (קוד 57) ועל רקע לקויות למידה (כיתה קטנה בבית ספר רגיל). כן אנו קולטים ילדים המסוגלים להשתלב בחינוך הרגיל בליווי סיוע לימודי ורגשי.

המסגרת שלנו היא טיפולית. אנו ערוכים ונכונים לסייע לילדים ולבני נוער בעלי קשיים לימודים, קשיים התנהגותיים ורגשיים.

ההפניה אלינו נעשית באמצעות המחלקות לשירותים חברתיים באזור המגורים.

פנימיית בית טף פועלת ליצירת שותפויות למען פעילות חברתית הדדית ופתיחות לקהילה, כחלק מאורח חיים של השתייכות לחברה לקהילה ולערכים של נתינה וקשר.

בין הגופים השותפים לעשייה הענפה בבית טף:

מפעל אבן קיסר: המפעל בקיבוץ שדות ים מאמץ את הפנימייה זה שנים רבות תוך שיתוף פעולה שהניב כמה פרויקטים, בהם אירוע בר מצוה שנתי, הכולל טיול לירושלים ומסיבה חגיגית לכל החניכים ומשפחות; רכישת מתנות בימי הולדת וקניית ותרמילים לבוגרי י"ב; מימון הסעות לטיולים ולאירועים; יום המעשים הטובים; ועוד

קיבוץ מעגן מיכאל: הקיבוץ מאמץ את הפנימייה משנת 2015 ותורם רבות במימון מגוון פעילויות בבית טף, בהן סיוע ברכישת מתקני שעשועים, תרומת מבנה סיפריה , ציוד וספרים והפעלתה בשעות סיפור ע"י מתנדבים מהקיבוץ; תכנית לפיתוח מיומנויות קשב עצמי; סדנאות העשרה; הפנינג שנתי לחניכים, אירוח ומימון ימי הכשרה לצוות הפנימייה ע"י מיטב אנשי המקצוע ועוד

עמותת ילדים בסיכוי: המועצה לילד החוסה מספקת מגוון תכנים ותכניות, בהם הוראה משקמת, אפוטרופסות, חיבור למשפחות מלוות ו"גשר לעצמאות" המיועדת לבוגרי הפנימייה

אוניברסיטת תל אביב: מפעילה תכנית מנטורינג, נערות למען נערות, התורמת להתעצמות ולחיזוק נערות שחוו מצבי קושי ומצוקה

הקרן לידידות: תורמת רבות במימון פעילויות וחניכי הפנימייה, בהן רכישת תווי קנייה בחגים, טיולים ברחבי הארץ ועוד

ויצו פרדס חנה: משתתפת בפרויקט בני מצווה שנתי לחניכי הפנימייה

קהילת פרדס חנה-כרכור: יוזמות אישיות של חברי הקהילה והורים מבתי הספר שבהם לומדים חניכי הפנימייה, כגון חגיגות יום הולדת אישיות, מסיבות חגים ועוד

לצד התפיסה החינוכית ובהתאם לאופן התאמת החליפה האישית עבור החניכים, אנו מאמינים בחוגים ובפעילויות פנאי ותרבות כמקור להנאה ושמחה, וגם כהזדמנות לגלות את כישרונותיהם, לפתחם ולחזקם. באמצעות פעילויות אלה רוכשים החניכים ביטחון עצמי, אוספים חוויות של הצלחה וזוכים במקור לגאווה בפני משפחתם וחבריהם. מערך הפעילויות שלנו נבנה מדי שנה מחדש , על פי גיל החניכים ובהתאם למשוב שלהם ושל הצוות.

בין החוגים והפעילויות שאנו מציעים:

אומנויות הקרקס: חוג המקנה למשתתפים כישורי קואורדינציה, זריזות ויצירתיות, התמדה והצלחה, התגברות על קשיים, והנאה מכל רגע

בעלי חיים: חוג המפתח אצל החניכים כבוד לבעלי חיים ולאדם מקנה תחושת בטחון והתמודדות עם פחדים

שפת הקשב: מקנה לחניכים מיומנויות של קשב, ויסות עצמי, סבלנות וסובלנות, אמפתיה וחמלה ושיפור תחושת הערך העצמי והמסוגלות העצמית

יצירת תכשיטים: הנאה מהתהליך ומהתוצר, תוך שימוש בטכניקות עבודה ובמוטוריקה עדינה

סריגה והכנת סבונים: סדנאות שהן מקור הנאה מלמידת כישורים חדשים ומתהליך היצירה

טיפוח גינת ירק: חיבור לאדמה ולטבע, המזמן לחניכים סיפוק מתהליך הגידול ומהתוצרים, תוך התנסות, למידה ומחקר

תיפוף: חוג בו נפגשים החניכים עם מקצבים, סגנונות, טכניקות ותיאוריות, רוכשים אהבה למוסיקה ויכולת התמדה וחווים הצלחה

קרב מגע והגנה עצמית: חוג המקנה מיומנויות של ויסות ושליטה עצמיים, מגביר את תחושת הביטחון האישי ומשפר את הכושר הגופני

TRX: אימון בעזרת רצועות המחזקות את כל שרירי הגוף המרכזיים ומשפרים את שיווי המשקל, הגמישות והיציבה הנכונה

זומבה: כושר גופני, שחרור אנרגיות והנאה רבה

חדר כושר וענפי ספורט: בהם קבוצת ריצת בוקר, קבוצת הליכה וקבוצת כדורגל המשתתפת בתחרויות המתקיימות ברחבי הארץ

פעילות חינוכית וחברתית: בכל קבוצה מתקיים מפגש חינוכי–חווייתי ומעניין על בסיס שבועי, המועבר על ידי צוות ההדרכה החינוכי. נוסף על כך מתקיימת מדי שבוע פעילות חברתית מגבשת ומהנה, המועברת על ידי צוות מתנדבי שנת שירות

מסורת, טקסים וחגים: לאורך השנה אנו מציינים חגים, מועדים, ימי זיכרון ואירועים בטקסים שבהם לוקחים חלק כל חניכי הפנימייה וגם הוריהם

נופשונים: מתקיימים בחודשי הקיץ ובחגים ובמהלכם מתקיימות פעילויות העשרה וכיף. כמו כן יוצאים החניכים לטיולי טבע, לבריכות, לסופרלנד ועוד

פרויקט לבני ולבנות מצווה: חניכות וחניכים בגיל המצווה פועלים במהלך שנת לימודים לחיזוק הקשר עם המסורת היהודית, תוך השתתפות במשימות למען הקהילה ובפעילות חווייתית עם ההורים. שיאו של הפרויקט בשני טקסים – עלייה לתורה ומסיבת בת/בר מצווה

פרויקט קולנוע: מדי שנה נבחרת קבוצת חניכים לעבור תהליך העצמה על ידי אשת קולנוע ודרמה תרפיסטית. בסוף התהליך מופק סרט המשתתף בתחרות בערוץ הילדים

פרויקט פיתוח מודעות לתחזוקת ולבריאות הגוף: שעה שבועית העוסקת בנושא וכן ימי ספורט פנימייתם לאורך השנה, שיעורים פרטניים ומפגשים עיוניים

שפת הקשב: תכנית אימון שבועית המועברת על ידי אשת מקצוע ומטרתה לפתח מיומנויות תקשורת וקשב בקרב החניכים

פרויקט מוסיקה: מדי שנה נבחרת קבוצת חניכים מוכשרים מתחומי המוסיקה, אשר מעוניינים להעמיק ולהרחיב את הלימוד

בתי הספר שלנו

ראה הכל

הפנימיות שלנו

ראה הכל

FEEDBACK

Description

Accessibility Statement

הצהרת נגישות: חברת דלת יוד שין בע"מ חברת דלת יוד שין בע"מ שמה לעצמה דגש להנגיש את השירותים הדיגיטליים שלה לאנשים עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים. האפשרויות השונות בכלי הנגישות: • ניווט מהיר בעזרת מקש TAB להפעלת כלי הנגישות ומלעבר לתוכן האתר • קורא מסך • ניווט באמצעות מקלדת • הקטנה והגדלת הפונט • ניגודיות מסך כהה • ניגודיות מסך בהירה • אפשרות לבחירת שפה • שינוי הגופן לקריא • הגדלת המסך • תאור נוסף לכל טקסט באתר – Tooltip • הדגשת לינקים בצבע רקע • הדגשת לינקים עם קן תחתון • עצירת אנימציות והתנהגויות אוטומטיות • הגדלה סמן עכבר בצבע שחור • הגדלה סמן עכבר בצבע לבן • בחירת שפה • איפוס הגדרות • שליחת משוב • הצהרת נגישות חברת דלת יוד שין בע"מ עושה שימוש בתוסף נגישות Accessibility core Ui שנותן פתרונות הנגשה לאתרים ולמוצרים דיגיטליים וכפוף להנחיות הנגשת תכני אתרי אינטרנט WCAG) 2.0) ולדרישות החוק ברמה של AA בניסיון להביא את המוצרים הדיגיטליים בשוק לנגישות מלאה. בנוסף באתר זה נעשתה קוסטימזציה בקוד ומבנה האתר לפי חוקי W3C להנגשה מלאה. האחריות משפטית בכל נושא הנגשת האתר ושימוש בכלי הנגישות Accessibility core באתר והנגשת תכני האתר באחריות חברת דלת יוד שין בע"מ בלבד. חברת דלת יוד שין ממשיכה במאמץ להנגיש את המוצרים הדיגיטליים ומודעות לאפשרות שישנם רכיבים שעדיין אינם נגישים בצורה מושלמת ותשמח לשמוע את דעתכם על חווית הגלישה באתר ושימוש בכלי הנגישות.

Call Now Button077-8039801